Quizz (7.x-6.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (71 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Add category
kn: ಹೊಸ ವರ್ಗವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Up to date
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Do nothing
kn: ಏನನ್ನೂ ಮಾಡಬೇಡ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Distribution
kn: ವಿತರಣೆ

en: first
kn: ಮೊದಲ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Forbidden
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿತ

en: last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Collection
kn: ಸಂಗ್ರಹ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Feedback
kn: ಫೀಡ್‌ಬ್ಯಾಕ್

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: of
kn: ನ

en: color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: In Progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Not Started
kn: ಆರಂಭಗೊಂಡಿಲ್ಲ
