Quizz (7.x-6.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (47 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Next
ur: اگلا

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Explanation or submission guidelines
ur: وضاحت یا جمع کرانے کی ہدایات

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: unpublished
ur: غیر شائع شدہ

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Add category
ur: زمرے کا اضافہ کریں

en: edit
ur: ترمیم

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Update
ur: تجدید

en: ID
ur: شناخت

en: Statistics
ur: اعدادوشمار

en: Page
ur: صفحہ

en: Up to date
ur: جدید ترین

en: Scale
ur: سکیل

en: Unlimited
ur: لامحدود

en: Finished
ur: ختم شد

en: and
ur: اور

en: Direction
ur: سمت
