Quizz (7.x-6.0-alpha3) - en to is translation catalogue (72 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Explanation or submission guidelines
is: Útskýring eða leiðbeiningar um innsetningu

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: unpublished
is: óbirt

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Add category
is: Bæta við flokki

en: edit
is: breyta

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Update
is: Uppfæra

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Created
is: Stofnað

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Allowed
is: Leyft

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Up to date
is: Uppfært

en: Published
is: Birt

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Basic
is: Einfalt

en: published
is: birt

en: Display name
is: Birta nafn

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: first
is: fyrsta

en: Choice
is: Valkostur

en: revert
is: bakfæra

en: Revision
is: Útgáfa

en: current revision
is: núgildandi útgáfa

en: Review
is: Yfirlestur

en: Finished
is: Lokið

en: Questions
is: Spurningar

en: empty
is: tómt

en: of
is: af

en: Revision information
is: Upplýsingar um útgáfur

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Multilingual support
is: Tungumála stuðningur

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Remember
is: Muna
