Quizz (7.x-6.0-alpha4) - en to bo translation catalogue (67 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Next
bo: འོག་མ

en: delete
bo: བསུབ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Explanation or submission guidelines
bo: གསལ་བཤད་དམ་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པའི་མཛུབ་སྟོན།

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: None
bo: མེད།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Add category
bo: ཁྱབ་ཁོངས་ཁ་སྣོན

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Question
bo: དྲི་བ

en: All
bo: ཡོངས

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Up to date
bo: ཆེས་གསར་ཤོས་ཡིན

en: Score
bo: སྐར་གྲངས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: 1 day
bo: ཉིན་གཅིག

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: Choices
bo: གདམ་ཚན

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Display name
bo: མིང་མངོན་པ

en: Publishing options
bo: ཁྱང་སྤེལ་བྱེད་སྟངས

en: Create new revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

en: Choice
bo: གདམ་ཚན

en: revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: current revision
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས

en: Finished
bo: ལེགས་གྲུབ་བྱུང་བ།

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: Finish
bo: མཇུག་རྫོགས

en: of
bo: གི

en: Revision information
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྐོར

en: Delete link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བསུབ་ཁ

en: Multilingual support
bo: སྐད་རིགས་སྣ་མང་རྒྱབ་སྐྱོར

en: Edit link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས

en: New revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གྱི་པར་གཞི་གསར་བ

en: Revision log message
bo: བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་པའི་ཟིན་ཐོ

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་གནས་ཚུལ་གསལ་བཤད་བྱས་ནས་མི་གཞན་དག་ལ་ཁྱེད་ཀྱི་ཀུན་སློང་ཤེས་སུ་འཇུག་པ།
