Quizz (7.x-6.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (226 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat, vagy beküldési irányelvek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: view
hu: megtekintés

en: unpublished
hu: rejtett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Response
hu: Válasz

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Category
hu: Kategória

en: Add category
hu: Kategória hozzáadása

en: edit
hu: szerkesztés

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Update
hu: Frissítés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Question
hu: Kérdés

en: All
hu: Mind

en: Allowed
hu: Engedélyezve

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Terms
hu: Kifejezések

en: browse
hu: böngészés

en: Time limit
hu: Időkorlát

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Basic
hu: Alap

en: Choices
hu: Választások

en: Handler
hu: Kezelő

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Latest
hu: Utolsó

en: unanswered
hu: megválaszolatlan

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Full
hu: Teljes

en: Result
hu: Eredmény

en: You
hu: Te

en: published
hu: közzétett

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: first
hu: első

en: Userpoints
hu: Felhasználói pontok

en: Choice
hu: Lehetőség

en: revert
hu: visszaállítás

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: Availability
hu: Foglaltság

en: Forbidden
hu: Tiltott

en: last
hu: utolsó

en: Review
hu: Áttekintés

en: Finished
hu: Kész

en: Questions
hu: Kérdések

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Publish
hu: Közzététel

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
hu: Más felhasználó már módosította ezt a tartalmat, ezért a változások nem menthetőek.

en: Available
hu: Elérhető

en: empty
hu: üres

en: Feedback form
hu: Visszajelző űrlap

en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: Finish
hu: Befejezés

en: Choose one
hu: Választás

en: Generate
hu: Létrehozás

en: of
hu: /

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Parent ID
hu: Szülő azonosítója

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Multilingual support
hu: Több nyelv támogatása

en: 1 time | @count times
hu[0]: 1 alkalommal
hu[1]: @count alkalommal

en: Supply a number of days to calculate the default close date for new quizzes.
hu: Meg kell adni a napok számát az új kvízek alapértelmezett lezárási dátumának kiszámításához.

en: Quiz
hu: Kvíz

en: Manage questions
hu: Kérdések kezelése

en: Number of questions
hu: Kérdések száma

en: Backwards navigation
hu: Visszalépés

en: The date this @quiz will become available.
hu: Az a dátum, amikortól ez a @quiz elérhető.

en: Questions updated successfully.
hu: A kérdések sikeresen frissítve.

en: Question type
hu: Kérdés típusa

en: This @quiz is not currently available.
hu: @quiz nevű teszt jelenleg nem elérhető.

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: Pass rate
hu: Teljesítési százalék

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: New revision
hu: Új változat

en: There was an error updating the @quiz.
hu: @quiz frissítésekor hiba történt.

en: Control aspects of the Quiz module's display
hu: A Quiz modul megjelenési lehetőségeinek ellenőrzése

en: Default number of days before a @quiz is closed
hu: A @quiz kvíz lezárásáig hátralévő napok alapértelmezett száma

en: Allow quiz creators to set a pass/fail option when creating a @quiz.
hu: Lehetővé teszi a kvíz készítőjének, hogy Sikeres/sikertelen kitöltési lehetőségeket állítson be a @quiz létrehozásakor.

en: UserPoints
hu: Felhasználói pontok

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
hu: @quiz értékelése még nem teljes, az alábbi pontszám nem végleges.

en: If checked, marks scored in this @quiz will be credited to userpoints. For each correct answer 1 point will be added to user's point.
hu: @quiz kvíz pontszámozott kérdésein elért eredmények jóváíródjanak-e a felhasználónál (minden helyes válaszért 1 pontot kap).

en: Summary text if passed
hu: Összegző szöveg, ha sikeres

en: Default summary text
hu: Alapértelmezett összegző szöveg

en: Result Option
hu: Eredmény lehetőség

en: The start must be less than the end of the range.
hu: A kezdőértéknek kevesebbnek kell lennie mint a végértéknek.

en: The ranges must not overlap each other. (%intersect)
hu: Az értéktartományoknak nem szabad átfedniük egymást. (%intersect)

en: !title Results Notice from !sitename
hu: !title eredmény értesítés !sitename oldalról

en: Test Description : !desc
hu: Teszt leírás : !desc

en: Number of random questions
hu: A véletlen kérdések száma

en: Quiz State
hu: Kvíz állapota

en: Quiz revision(s) to use
hu: A kvíz használni kívánt változatai

en: All: ALL versions of the quiz.
hu: Összes: a kvíz összes változata.

en: Include random questions?
hu: Hozzá legyenek fűzve véletlenszerű kérdések?

en: Not Started
hu: Nincs elkezdve

en: Question Status in Quiz
hu: A kérdés állapota a kvízben

en: Use Quiz Results
hu: Kvíz eredményeinek használata

en: Use Quiz Questions
hu: Kvíz kérdéseinek használata

en: Secondary Grouping
hu: Másodlagos csoportosítás

en: Use Current User
hu: Jelenlegi felhasználó használata

en: Filter using the current user; only quiz results owned by the current user will be shown.
hu: Szűrés a jelenlegi felhasználót használva. Csak a jelenlegi felhasználó által birtokolt kvíz eredmények jelennek meg.

en: If you are using the Quiz Status, this box must be checked; otherwise, the field will not work properly.
hu: A <em>Quiz Status</em> használata esetén ezt a jelölőnégyzetet ki kell jelölni, különben a mező nem fog megfelelően működni.

en: Current User
hu: Aktuális felhasználó

en: NOT Current User
hu: NEM aktuális felhasználó

en: All Results (Do not filter)
hu: Minden eredmény (nincs szűrés)

en: Output will be limited to only include quiz results in this state. If the filter is exposed, the value set here will be used as the default. Note that "Any" is only useful for exposed filters.
hu: A kimenet korlátozva van, hogy csak ennek a feltételnek megfelelő eredményeket tartalmazzon. Ha a szűrő fel van fedve, az itt beállított érték alapértelmezettként lesz használva. A „Bármely” csak felfedett szűrők esetén hasznos.

en: Correct answer
hu: Helyes válasz

en: Support for Quiz question types.
hu: Támogatás a kvíz kérdéstípusokhoz.

en: Quiz Question
hu: Kvíz kérdés

en: Remember
hu: Nem felejt

en: assign questions
hu: kérdések hozzárendelése

en: True False
hu: Eldöntendő

en: Module to create True or False Kind of Questions
hu: Modul amivel Igaz vagy Hamis típusú kérdéseket lehet létrehozni

en: Length of automatically set question titles
hu: Az automatikusan beállított kvíz címek hossza

en: The autotitle length value must be an integer between 0 and 128.
hu: Az automatikus cím hosszértékének 0 és 128 közötti egész számnak kell lennie.

en: Random order
hu: Véletlenszerű rendezés

en: The number of questions to be randomly selected each time someone takes this quiz
hu: A kvíz minden elindításakor véletlenszerűen kiválasztott kérdések száma.

en: <em>Up to date</em>
hu: <em>Naprakész</em>

en: revisions
hu: változat

en: Max score
hu: Maximum pontszám

en: Compulsory
hu: Kötelező

en: Randomize questions
hu: Kérdések véletlenszerűvé tétele

en: Last question skipped.
hu: A legutóbbi kérdés kihagyva.

en: The current revision has been answered. We create a new revision so that the reports from the existing answers stays correct.
hu: A jelenlegi változat már meg lett válaszolva. Létrehozásra kerül egy új változat, így a meglévő válaszok jelentései helyesek maradnak.

en: answered
hu: megválaszolt

en: Repeat until correct
hu: Ismétlés, amíg nem jó

en: The answer was incorrect. Please try again.
hu: A válasz helytelen. Újra kell próbálni.

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
hu: Egy magyarázatot biztosít az elvégzett módosításokhoz. A többi szerzőt segítheti az okok megértésében.

en: Create new question
hu: Új kérdés készítése

en: The best
hu: A legjobb

en: The newest
hu: A legújabb

en: Opens
hu: Megnyílik

en: Closes
hu: Lezáródik

en: No randomization
hu: Nincs véletlenszerű rendezés

en: Multiple takes
hu: Többszörös kitöltés

en: True/false question
hu: Eldöntendő kérdés

en: The quiz name must be plain text.
hu: A kvíz nevének egyszerű szövegnek kell lennie.

en: Settings for random questions
hu: Véletlenszerű kérdések beállításai

en: Randomly select from questions with this term, or choose from the question pool below
hu: Kérdések véletlenszerű kiválasztása a témakörből, vagy választás az alábbi kérdéshalmazból

en: A critical error has occured. Please report error code 28 on the quiz project page.
hu: Kritikus hiba történt. a Kvíz projekt oldalán a 28-as hibakód feltüntetésévél lehet jelezni a hibát.

en: Max score needs to be a positive number
hu: A maximális pontszámnak pozitív számnak kell lennie

en: Random questions
hu: Véletlenszerű kérdések

en: The range %start value must be a number between 0 and 100.
hu: %start értékének egy nulla és száz közötti számnak kell lennie.

en: Time left
hu: Hátralévő idő

en: Helper module for all quiz question types
hu: Segédmodul minden kvízkérdéstípushoz

en: Quiz questions that allow a user to select "true" or "false" as his response to a statement.
hu: Kvízkérdések amik lehetővé teszik a felhasználó számára „igaz” vagy „hamis” állítások választását.

en: Auto revisioning
hu: Automatikus változatkövetés

en: It is strongly recommended that auto revisioning is always on. It makes sure that when a question or quiz is changed a new revision is created if the current revision has been answered. If this feature is switched off result reports might be broken because a users saved answer might be connected to a wrong version of the quiz and/or question she was answering. All sorts of errors might appear.
hu: Erősen ajánlott az automatikus változatkészítést folyamatos bekapcsolása. Így biztosítható, hogy új változat készüljön egy kvízből vagy kérdésből, ha azt korábban már megválaszolták. Ennek a funkciónak a kikapcsolásával az eredményjelentések meghibásodhatnak, mivel a felhasználók elmentett válaszai így rossz változatú kvízhez/kérdéshez kapcsolódhatnak. Mindenféle típusú hiba megjelenhet.

en: Check this to display the pass/fail options in the @quiz form. If you want to prohibit other quiz creators from changing the default pass/fail percentage, uncheck this option.
hu: Bejelölve @quiz űrlapján megjelennek a sikeres/sikertelen lehetőségek. Ha a többi kvízkészítő számára nem engedélyezett az alapértelmezett sikeres/sikertelen százalékolás módosítása, akkor ez a jelölőnégyzet üresen hagyásával érhető el.

en: Set the maximum number of result options (categorizations for scoring a quiz). Set to 0 to disable result options.
hu: Be lehet állítani az eredmény lehetőségek számának felső határát (ez a kvíz pontozásának kategorizálása). Nullát megadva kikapcsolható ez a lehetőség.

en: Integer between 0 and 128. If the question creator doesn't set a question title the system will make a title automatically. Here you can decide how long the autotitle can be.
hu: Egész szám 0 és 128 között. Ha a kérdés létrehozója nem állított be kérdés címet, a rendszer automatikusan megcsinálja azt. Itt lehet megszabni milyen hosszú legyen az automatikus cím.

en: Check this to send users their results at the end of a quiz.
hu: Ennek a kijelölésével a kvíz kitöltése után a felhasználók megkapják az eredményeiket.

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz.
hu: Ez a formátum lesz használva a kvíz végén elküldött eredményekhez.

en: Configure E-mail Format
hu: E-mail formátum beállítása

en: Check this to send quiz results for all users to the quiz author.
hu: Ennek a kijelölésével minden felhasználó eredménye továbbítódik a kvíz készítőjéhez.

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz. Authors and quiz takers gets the same format.
hu: A kvíz kitöltésének végén elküldött eredményekhez használt formátum. A szerzők és kitöltők is ugyanazt a változatot kapják.

en: The scoring data you provided has been saved.
hu: A megadott pontozási adatok elmentve.

en: Attempts allowed
hu: Engedélyezett próbálkozások

en: Allowed number of attempts
hu: Próbálkozások engedélyezett száma

en: Display allowed number of attempts
hu: Engedélyezett próbálkozások számának megjelenítése

en: Dear !author
hu: Kedves !author

en: !taker got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
hu: !taker kitöltő a megadott !total összes kérdésre !correct helyes választ adott !minutes perc alatt, ez !percentage százalékos eredmény.

en: You can access the result here !url
hu: Az eredmények elérhetőek itt !url

en: Dear !taker
hu: Kedves !taker

en: You got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
hu: A megadott !total összes kérdésre !correct helyes válasz érkezett !minutes perc alatt, ez !percentage százalékos eredmény.

en: You are making your first @quiz. On this page you set the attributes, most of which you may tell the system to remember as defaults for the future. On the next screen you can add questions.
hu: Az első saját @quiz készítése elkezdődött. Ezen az oldalon beállíthatóak a tulajdonságok, melyek közül a legtöbb beállítható a rendszer alapértékének. A következő oldalon a kérdéseket lehet majd hozzáadni.

en: Remember my settings
hu: Beállítások megjegyzése

en: Next question
hu: Következő kérdés

en: New revision has been created for the @quiz %n
hu: @quiz %n új változata készült el

en: Delete results when a user is deleted
hu: Eredmények törlése a felhasználó törlésekor

en: When a user is deleted delete any and all results for that user.
hu: Felhasználó törlésekor törlődjön az összes eredménye.

en: Index questions
hu: Index kérdések

en: Type in the name of the term you would like to add questions from.
hu: Témakör nevének beírása, amiből a kérdés kiválasztásra kerül.

en: How many questions would you like to draw from this term?
hu: Mennyi kérdés húzható ki ebből a témakörből?

en: Max score for each question
hu: Az egyes kérdésekre adható maximális pontszám

en: The number of points a user will be awarded for each question he gets correct.
hu: A pontok száma, amit a felhasználó a helyes válaszokért kap.

en: You need to be more specific, or use the autocomplete feature. The term name you entered matches several terms: %terms
hu: Pontosítás szükséges, vagy az autocomplete szolgáltatás használata. A megadott témakör neve egyezik számos témakörrel: %terms

en: The term name you entered doesn't match any registered question terms.
hu: A beírt témakör neve nem egyezik egyetlen regisztrált kérdés témakörrel sem.

en: The category you are trying to add has already been added to this quiz.
hu: A hozzáadni kívánt kategória már hozzá lett adva a kvízhez.

en: The number of questions needs to be a positive integer
hu: A kérdések számának pozitív egész számnak kell lennie

en: The max score needs to be a positive integer or 0
hu: A maximális pontszámnak pozitív egész számnak vagy 0-nak kell lennie

en: Updates were made for the following terms: %terms
hu: A következő kifejezések frissítése megtörtént: %terms

en: The following terms were removed: %terms
hu: A következő kifejezések el lettek távolítva: %terms

en: The term was added
hu: A kifejezés hozzá lett adva

en: Max score per question
hu: Kérdésenkénti maximális pontszám

en: Allow jumping
hu: Ugrások engedélyezése

en: Categorized random questions
hu: Kategorizált véletlenszerű kérdések

en: Correct?
hu: Helyes?

en: Leave blank
hu: Üresen hagy

en: Leave blank and finish
hu: Üresen hagy és befejez

en: Show passed status
hu: Kihagyott üzenet mutatása

en: This is the last question. Press Finish to deliver your answers
hu: Ez az utolsó kérdés. A Befejezés gombra kattintva a válaszok el lesznek küldve

en: Enter feedback
hu: Visszajelzés küldése

en: doubtful
hu: félretesz

en: Score:
hu: Pontszám:
