Quizz (7.x-6.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (42 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Next
mr: पुढील

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: view
mr: दाखवा

en: unpublished
mr: अप्रकाशीत

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: edit
mr: संपादन

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Update
mr: अपडेट

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Publishing options
mr: प्रकाशित करण्यासाठीचे पर्याय

en: Choice
mr: पर्याय

en: Publish
mr: प्रकाशित
