Quizz (7.x-6.0-beta1) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Next
bn: পরবর্তী

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Add category
bn: বিভাগ যুক্ত কর

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: All
bn: সমস্ত

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Up to date
bn: আপ-টু-ডেট

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Finished
bn: সম্পাদিত
