Quizz (7.x-6.0-beta1) - en to cy translation catalogue (60 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Next
cy: Nesaf

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Explanation or submission guidelines
cy: Eglurhad neu cyflwyniad o ganllawiau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Category
cy: Categori

en: Add category
cy: Ychwanegu categori

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Update
cy: Diweddaru

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Question
cy: Cwestiwn

en: All
cy: I gyd

en: Never
cy: Byth

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: Score
cy: Sgôr

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Random
cy: Ar hap

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Choice
cy: Dewis

en: revert
cy: dychwelyd

en: Revision
cy: Diwygiad

en: current revision
cy: diwygiad cyfredol

en: Finished
cy: Wedi gorffen

en: Questions
cy: Cwestiynau

en: Select
cy: Dewis

en: Publish
cy: Cyhoeddi

en: URL path settings
cy: Gosodiadau llwybr URL

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
cy: Mae'r cynnwys wedi ei addasu gan ddefnyddiwr arall, ni ellir cadw'r newidiadau.

en: empty
cy: gwag

en: Revision information
cy: Gwybodaeth diwygiad

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Multilingual support
cy: Cefnogaeth Amlieithog

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: Remember
cy: Cofio
