Quizz (7.x-6.0-beta1) - en to he translation catalogue (101 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Next
he: הבא

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Explanation or submission guidelines
he: הסבר או הנחיות שליחה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: view
he: צפיה

en: unpublished
he: לא מפורסם

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Response
he: תשובה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Category
he: קטגוריה

en: Add category
he: הוספת קטגוריה

en: edit
he: עריכה

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Update
he: עדכון

en: Views
he: היבטים

en: Teaser
he: תקציר

en: Total
he: סך הכל

en: Question
he: שאלה

en: All
he: הכל

en: Never
he: אף פעם

en: Up to date
he: מעודכן

en: Score
he: ניקוד

en: Published
he: מפורסם

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: 1 day
he: יום אחד

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Terms
he: מונחים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Basic
he: בסיסי

en: Choices
he: אפשרויות בחירה

en: Random
he: אקראי

en: Latest
he: הכי חדש

en: Notifications
he: הודעות

en: Full
he: מלא

en: Result
he: תוצאה

en: published
he: פורסם

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: first
he: ראשון

en: Choice
he: בחירה

en: revert
he: שחזר

en: Revision
he: גרסה

en: current revision
he: גרסה נוכחית

en: Availability
he: זמינות

en: last
he: אחרון

en: Review
he: סקירה

en: Finished
he: סיום

en: Questions
he: שאלות

en: Select
he: בחר

en: Publish
he: פרסם

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
he: תוכן זה עודכן על ידי חבר אחר, לא ניתן לשמור את השינויים.

en: Available
he: זמין

en: empty
he: ריק

en: Finish
he: סיום

en: of
he: של

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: Parent ID
he: מזהה אב

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Multilingual support
he: תמיכה רב לשונית

en: Manage questions
he: ניהול שאלות

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: New revision
he: גרסה חדשה

en: Correct answer
he: תשובה נכונה

en: Remember
he: זכור

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
he: ציין הסבר לשינויים שהינך עושה. זה יעזור לאחרים להבין את המניע לשינוי הגירסה

en: Quiz questions that allow a user to select "true" or "false" as his response to a statement.
he: שאלות שמאפשרות למשתמש לבחור "נכון" או "שגוי" כתשובה למשפט.

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
he: אפשרות לקבוע כתובת URL חלופית למיקום של פריט תוכן זה. למשל הזינו "אודות" או "about" כשאתם יוצרים את עמוד אודות. יש להשתמש בנתיב יחסי ללא לוכסן, אחרת הכתובת החלופית לא תעבוד.

en: Correct?
he: נכון?

en: Leave blank
he: השאר ריק

en: Your answer
he: התשובה שלך

en: !username got %num_correct of %question_count possible points.
he: !username קיבל %num_correct מתוך %question_count נקודות אפשריות.

en: Quiz pages allow you display questions across multiple pages.
he: דפי שאלון מאפשרים להציג שאלות לאורך כמה דפים.

en: !yourtotal score: @score%
he: !yourtotal ניקוד: @score%

en: Score:
he: ניקוד:

en: @quiz summary
he: סיכום @quiz

en: Attempt
he: נסיונות

en: Answer feedback
he: פידבק לתשובות

en: @quiz feedback
he: פידבק @quiz

en: @quiz page
he: דף @quiz

en: Question results
he: תוצאות השאלות
