Quizz (7.x-6.0-beta1) - en to jv translation catalogue (55 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Next
jv: Sakterusé

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: None
jv: Nihil

en: Weight
jv: Urutan

en: Link
jv: Tautan

en: Category
jv: Kategori

en: Add category
jv: Tambah kategori

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Update
jv: Dianyari

en: Views
jv: View

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Question
jv: Pitakonan

en: All
jv: Kabèh

en: Never
jv: Ora tahu

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Basic
jv: Dasar

en: Choices
jv: Pilihané

en: published
jv: dipacak

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Choice
jv: Pilihan

en: revert
jv: balékna

en: Revision
jv: Perubahan

en: current revision
jv: révisian saiki

en: Finished
jv: Wis rampung

en: URL path settings
jv: Sétingan URL path

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Multilingual support
jv: Ndukung multibasa

en: New revision
jv: Revisi anyar

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
jv: Disediakna kanggo nerangake owahan sing Sampéyan gawe. Katrangan iki bisa mbantu penulis liya ngerteni marang motivasi Sampéyan.
