Quizz (7.x-6.0-beta1) - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Explanation or submission guidelines
ro: Explicaţii şi sugestii de publicare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Category
ro: Categorie

en: Add category
ro: Adaugă categorie

en: edit
ro: modifică

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Update
ro: Actualizare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Question
ro: Întrebare

en: All
ro: Toate

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Score
ro: Scor

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Configuration
ro: Configurație

en: Basic
ro: Simplu

en: Choices
ro: Alegeri

en: Handler
ro: Operator

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Notifications
ro: Notificări

en: Full
ro: Complet

en: Result
ro: Rezultat

en: published
ro: publicat

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Choice
ro: Opţiune

en: revert
ro: revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: Review
ro: Verificare

en: Finished
ro: Finalizat

en: Questions
ro: Întrebări

en: Select
ro: Alege

en: Publish
ro: Publică

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
ro: Acest articol a fost modificat de alt utilizator, modificările dumneavoastră nu pot fi salvate.

en: Available
ro: Disponibil

en: empty
ro: gol

en: Generate
ro: Generează

en: of
ro: din

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: Multilingual support
ro: Suport multilimbă

en: Backwards navigation
ro: Navigare înapoi

en: New revision
ro: Revizie nouă

en: Remember
ro: Memorare

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: Allowed number of attempts
ro: Numărul permis de încercări

en: Display allowed number of attempts
ro: Afișează numărul permis de încercări

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ro: Opțional specificați un URL alternativ la care acest conținut poate fi accesat. De exemplu, scrieți "despre" când scrieți o pagină "despre noi". Folosiți o cale relativă și nu adăugați o bară oblică la sfârșit pentru că nu va funcționa calea.

en: Allow resume
ro: Permite CV

en: <strong>Random order</strong> - all questions display in random order
ro: <strong>Ordine aleatorie</strong> - toate întrebările sunt afișate în ordine aleatorie

en: Store results
ro: Stocați rezultatele

en: Open date
ro: Dată de deschidere

en: Answer type
ro: Tipul de răspuns

en: Answer types
ro: Tipuri de răspunsuri
