Quizz (7.x-6.0-beta1) - en to da translation catalogue (99 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Next
da: Næste

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Explanation or submission guidelines
da: Forklaring eller retningslinjer

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: view
da: vis

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Add category
da: Tilføj kategori

en: edit
da: redigér

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Update
da: Opdatér

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Total
da: I alt

en: Question
da: Spørgsmål

en: All
da: Alle

en: Allowed
da: Tilladt

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Score
da: Karakter

en: Published
da: Udgivet

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: 1 day
da: 1 dag

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Terms
da: Ord

en: browse
da: vis oversigt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Choices
da: Valgmuligheder

en: Handler
da: Håndtering

en: Random
da: Tilfældig

en: Latest
da: Seneste

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Full
da: Fuld

en: Result
da: Resultat

en: published
da: udgivet

en: Display name
da: Display

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: first
da: første

en: Choice
da: Valgmulighed

en: revert
da: gendan

en: Revision
da: Version

en: current revision
da: aktuel version

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Review
da: Gennemgå

en: Finished
da: Færdig

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Select
da: Vælg

en: Publish
da: Udgiv

en: URL path settings
da: Alternativ URL

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
da: Indholdet er blevet ændret af en anden bruger. Ændringerne kan ikke gemmes.

en: Available
da: Tilgængelig

en: empty
da: tom

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Finish
da: Afslut

en: Choose one
da: Vælg en

en: Generate
da: Opret

en: of
da: af

en: Revision information
da: Versioner

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Delete link
da: Slet-link

en: Multilingual support
da: Understøttelse af flere sprog

en: Backwards navigation
da: Mulighed for at navigere baglæns

en: Questions updated successfully.
da: Spørgsmål opdateret korrekt.

en: In Progress
da: I gang

en: Pass rate
da: For at bestå kræves

en: Edit link
da: Redigér-link

en: New revision
da: Ny version

en: Remember
da: Husk

en: Publishing
da: Udgivelse

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
da: Giv en forklaring på dine ændringer. Det hjælper andre forfattere til at forstå din motivation.

en: Attempts allowed
da: Tilladte antal forsøg

en: Allowed number of attempts
da: Tilladte antal forsøg

en: Next question
da: Næste spørgsmål

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
da: Valgfrit: Angiv en alternativ URL hvor dette indhold skal være tilgængeligt. Skriv f.eks. "kontakt" hvis du er ved at skrive en kontaktside. Brug en relativ sti og undlad at bruge en afsluttende skråstreg.

en: Leave blank
da: Spring over

en: Leave blank and finish
da: Spring over og afslut

en: Open date
da: Åbningsdato

en: Close date
da: Lukningsdato
