Quizz (7.x-6.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (116 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Next
fi: Seuraava

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Response
fi: Vastaus

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Add category
fi: Lisää kategoria

en: edit
fi: muokkaa

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Update
fi: Päivitys

en: Total
fi: Yhteensä

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Created
fi: Luotu

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Up to date
fi: Ajantasainen

en: Score
fi: Tulos

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Terms
fi: Termit

en: node
fi: solmu

en: browse
fi: selaa

en: Time limit
fi: Aikaraja

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Random
fi: Satunnainen

en: Latest
fi: Viimeisin

en: unanswered
fi: vastaamaton

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Result
fi: Tulos

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: You
fi: Sinä

en: published
fi: julkaistu

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Choice
fi: Vaihtoehto

en: revert
fi: palauta

en: Revision
fi: Versio

en: current revision
fi: Nykyinen versio

en: Charts
fi: Kaaviot

en: Finished
fi: Valmis

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Select
fi: Valitse

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
fi: Toinen käyttäjä on muokannut sisältöä. Muutoksia ei voitu tallentaa.

en: Available
fi: Saatavilla

en: empty
fi: tyhjä

en: Feedback
fi: Palaute

en: Finish
fi: Valmis

en: and
fi: ja

en: Choose an action
fi: Valitse toimenpide

en: Generate
fi: Luo

en: Direction
fi: Suunta

en: of
fi: /

en: color
fi: väri

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: Parent ID
fi: Isännän ID

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Multilingual support
fi: Monikielisyys

en: Quiz
fi: Tehtävä

en: Manage questions
fi: Hallinnoi kysymyksiä

en: Number of questions
fi: Osioiden lukumäärä

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: New revision
fi: Uusi versio

en: Enter your answer here. If you need more space, click on the grey bar at the bottom of this area and drag it down.
fi: Kirjoita vastauksesi tähän. Lisää tilaa saat raahaamalla alareunan harmaata palkkia.

en: Quiz Question
fi: Tehtävän osio

en: Random order
fi: Satunnainen järjestys

en: Max score
fi: Maksimipisteet

en: Take quiz
fi: Vastaa tehtävään

en: Attempts
fi: Yritykset

en: See charts
fi: Näytä kaaviot

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fi: Kirjoita selitys tekemillesi muutoksille. Tämä auttaa muita ylläpitäjiä ymmärtämään motiivisi.

en: Create new question
fi: Luo uusi kysymys

en: The best
fi: Paras

en: The newest
fi: Uusin

en: Summary options
fi: Tiivistelmän asetukset

en: You lose points by selecting incorrect options. You may leave an option blank to avoid losing points.
fi: Vääristä vastauksista vähennetään pisteitä. Voit jättää kentän tyhjäksi välttääksesi pisteiden menetykset.

en: Leave blank and finish
fi: Jätä tyhjäksi ja lopeta

en: This is the last question. Press Finish to deliver your answers
fi: Tämä on viimeinen kysymys. Klikkaa valmis palauttaaksesi vastaukset.

en: Auto update max score
fi: Päivitä maksimipisteet automaattisesti
