Quizz multichoice question (7.x-6.0-alpha4) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Answer
it: Risposta

en: Add choice
it: Aggiungi scelta

en: Choose one
it: Scegliere una risposta

en: Multiple answers
it: Risposte multiple

en: Correct
it: Corretto

en: You have not marked any alternatives as correct. If there are no correct alternatives you should allow multiple answers.
it: Non hai selezionato nessuna opzione come corretta. Se non ci sono opzioni corrette, dovresti permettere risposte multiple.

en: Random order
it: Ordine casuale

en: Simple scoring
it: Punteggio semplificato

en: Your settings will be remembered.
it: Le impostazioni saranno registrate.

en: Allow any number of answers(checkboxes are used). If this box is not checked, one, and only one answer is allowed(radiobuttons are used).
it: Permetti qualsiasi numero di risposte (vengono usati i checkbox). Se questa opzione non è selezionata, solo una risposta è permessa (vengono utilizzati pulsanti radio)

en: Give max score if everything is correct. Zero points otherwise.
it: Assegna il massimo punteggio se è tutto corretto, altrimenti zero punti.

en: Multiple choice question
it: Domanda a scelta multipla
