Quizz multichoice question (7.x-6.0-beta1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Answer
nl: Antwoord

en: Add choice
nl: Keuze toevoegen

en: Choose one
nl: Maak een keuze

en: Quiz Question
nl: Quizvraag

en: Feedback if chosen
nl: Feedback indien gekozen

en: This feedback is given to users who chooses this alternative.
nl: Deze feedback wordt gegeven aan gebruikers die deze keuzemogelijkheid kozen.

en: Feedback if not chosen
nl: Feedback indien niet gekozen

en: This feedback is given to users who doesn't choose this alternative.
nl: Deze feedback wordt gegeven aan gebruikers die deze keuzemogelijkheid niet kozen.

en: Score if chosen
nl: Punten indien gekozen

en: Score if not chosen
nl: Punten indien niet gekozen

en: Random order
nl: Willekeurige volgorde

en: Simple scoring
nl: Eenvoudige beoordeling

en: Your settings will be remembered.
nl: Uw instellingen zullen worden onthouden.

en: Allow any number of answers(checkboxes are used). If this box is not checked, one, and only one answer is allowed(radiobuttons are used).
nl: Meerdere antwoorden toestaan (keuzevakjes worden gebruikt). Indien dit keuzevakje niet is aangevinkt, is slechts een antwoord toegestaan (keuzerondjes zijn gebruikt).

en: Give max score if everything is correct. Zero points otherwise.
nl: Een maximale score als alles correct is. Anders 0 punten.

en: Multiple choice question
nl: Meerkeuzevraag

en: Multiple choice question type for quiz.
nl: Meerkeuzevraagsoort voor een quiz.
