Quizz multichoice question (7.x-6.0-beta1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Answer
pt: Resposta

en: Choose one
pt: Escolha uma

en: Multiple answers
pt: Respostas múltiplas

en: Correct
pt: Correta

en: Random order
pt: Ordem aleatória

en: Simple scoring
pt: Pontuação simples

en: Your settings will be remembered.
pt: Suas configurações serão lembradas.

en: Allow any number of answers(checkboxes are used). If this box is not checked, one, and only one answer is allowed(radiobuttons are used).
pt: Permitir várias respostas corretas (checkboxes). Se esta opção estiver desmarcada, somente uma resposta é considerada correta (radiobuttons).

en: Give max score if everything is correct. Zero points otherwise.
pt: Dar pontuação máxima se tudo estiver correto. Zero pontos em contrário.

en: Multiple choice question
pt: Questão de múltipla escolha

en: Multiple choice question type for quiz.
pt: Tipo de pergunta de múltipla escolha para quiz.
