Quizz multichoice question (7.x-6.0-beta1) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Answer
tr: Cevap

en: go back
tr: geri git

en: Choose one
tr: Seçim

en: Multiple answers
tr: Çoklu cevaplar

en: Quiz Question
tr: Test Sorusu

en: Multiple choice question
tr: Çoktan seçmeli soru

en: Default number of alternatives
tr: Varsayılan seçenek sayısı

en: Multiple choice question type for quiz.
tr: Sınav için çoktan seçmeli soru tipi.
