Quizzler (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: required
it: obbligatorio

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Options
it: Opzioni

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Multiple choice question
it: Domanda a scelta multipla
