Quizzler (7.x-1.13) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: required
hu: szükséges

en: Weight
hu: Súly

en: Required
hu: Szükséges

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: Instructions
hu: Használati utasítás

en: Total questions
hu: Összes kérdés

en: Attempts
hu: Próbálkozások

en: Multiple choice question
hu: Több válaszlehetőséges kérdés

en: # Correct
hu: # Helyes

en: # Answered
hu: # Megválaszolt

en: Avg correct (%)
hu: Helyes válaszok átlaga (%)

en: Avg correct (grade)
hu: Helyes válaszok átlaga (osztályzat)

en: Overall results for this quiz
hu: Összes eredmény ehhez a kvízhez

en: Date of quiz
hu: Kvíz dátuma

en: Quizzes taken by !name
hu: Quiz kitöltve !name által

en: Take the quiz
hu: Kvíz kitöltése

en: Submit your test and get your grade
hu: Teszt elküldése és kiértékelése

en: Ignoring quiz submission from an anonymous user
hu: Kvíz beküldés figyelmen kívül hagyása névtelen látogatótól

en: There was an internal error processing this quiz.
hu: Belső hiba történt a kvíz feldolgozása során.

en: Your quiz results have been registered.
hu: A kvíz eredmények rögzítve lettek.

en: Please save this content before adding quiz settings.
hu: Tartalom mentése szükséges a kvíz beállítások előtt.

en: You must supply a question.
hu: Meg kell adni egy kérdést.

en: Add a new question
hu: Új kérdés hozzáadása

en: Enable modules now
hu: Modulok engedélyezése most

en: New question
hu: Új kérdés

en: Optional. In the quiz form, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: Választható. A kvíz űrlapon a nagyob súlyú elemek lejjebb a kisebb súlyú elemek feljebb helyezkednek el.

en: Check this box to delete this question when the form is saved.
hu: Jelenlegi kérdés törlése az űrlap mentésekor.

en: Activate Quizzler for this content type?
hu: Quizzler aktiválása ehhez a tartalom típushoz?

en: Select which view modes the quizzes will appear on.
hu: Nézet módok kiválasztása ahol a kvízek megjelennek.

en: Where should Quizzler quiz results be displayed?
hu: Hol jelenjenek meg a kvíz eredmények?

en: Display results on user profile?
hu: Megjelenjenek az eredmények a felhasználói profilon?

en: Error processing quiz submission: no quiz found with this id.  (qid: !qid)
hu: Hiba a kvíz feldolgozása során: nem található kvíz ezzel az azonosítóval. (qid: !qid)

en: Create quizzes and attach them to nodes
hu: Kvízek készítése és azok csatolása tartalmakhoz

en: You must insert an answer in this field.
hu: Válasz adása kötelező ennél a mezőnél.

en: There was an error handling this request.
hu: Hiba történt a kérés feldogozásakor.

en: Please save this form before adding options.
hu: Tartalom mentése szükséges a lehetőség hozzáadása előtt.

en: Correct?
hu: Helyes?

en: Quiz attempts
hu: Kvíz próbálkozások

en: My quizzes
hu: Saját kvízek

en: Quizzler fieldset weight
hu: Quizzler mezőcsoport súly

en: Indicate the weight of this element in relation to other elements on the page.
hu: Az elem súlyának jelzése a többi elemhez képest az oldalon.
