Quote (7.x-1.1-alpha2) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: None
uk: Немає

en: Quote
uk: Цитувати

en: Comment
uk: Коментар

en: Quote:
uk: Цитата:

en: quote
uk: цитувати

en: Quote module settings
uk: Параметри модуля цитування

en: Node associations
uk: Зв'язаний матеріал

en: Select the node types to associate with the quote filter.
uk: Укажіть типи матеріалів, пов'язані з фільтром цитат.

en: Display the quote link for nodes
uk: Відображати посилання на цитування для матеріалу.

en: Quote this post in your reply.
uk: Цитувати цей допис у відповіді.

en: You may quote other posts using [quote] tags.
uk: Ви можете цитувати інші фрази та коментарі користуючись тегом [quote].

en: Allows users to quote posts or comments.
uk: Дозволяє користувачам цитувати повідомлення або коментарі.

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Add selected text between quote tags.
uk: Вкласти виділений текст в теґи цитування.

en: Level of nesting
uk: Рівень вкладеності

en: %author wrote:
uk: %author пише:

en: Configure the behaviour of the Quote module.
uk: Налаштування поведінки модуля Цитування.
