Quote (7.x-1.1-beta3) - en to el translation catalogue (12 entries)

en: None
el: Κανένα

en: Quote
el: Παράθεση

en: Comment
el: Σχόλιο

en: quote
el: παράθεση

en: <p>The quote filter allows users to quote other posts in their
    comments. Besides the following settings, the quote filter will need to be
    enabled for each <a href="!input-format">input format</a> (as required). Please
    make sure that the quote filter is arranged <em>after</em> any HTML filters and
    <em>before</em> the line break filter. For more information, please visit the
    <a href="!project-page">project page</a>.</p>
el: <p>Το φίλτρο παράθεσης επιτρέπει στους χρήστες να παραθέσουν κάποιο προηγούμενο σχόλιο στο δικό τους. Εκτός από τις ακόλουθες ρυθμίσεις το φίλτρο πρέπει να ενεργοποιηθεί για κάθε <a href="!input-format">input format</a> (κατά βούληση). Βεβαιωθείτε ότι το φίλτρο quote βρίσκεται <em>μετά</em> από οποιοδήποτε HTML filter και
    <em>πριν</em> το φίλτρο αλλαγής γραμμής (line break). Για περισσότερες πληροφόρίες επισκεφθείτε την <a href="!project-page">σελίδα του φίλτρου quote</a>.</p>

en: Quote module settings
el: Ρυθμίσεις Παράθεσης (Quote Module)

en: Select the node types to associate with the quote filter.
el: Επιλέξτε τους τύπους ύλης για τους οποίους θα είναι διαθέσιμο το φίλτρο Παράθεσης.

en: Display the quote link for nodes
el: Εμφάνιση του κουμπιού "Παράθεσης" για τα nodes.

en: Quote this post in your reply.
el: Παράθεση αυτού το μηνύματος στην απαντησή σας.

en: You may quote other posts using [quote] tags.
el: Μπορείτε να παραθέσετε άλλα μηνύματα κάνοντας χρήση των [quote] tags.

en: Allows users to quote posts or comments.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να παραθέτουν μηνύματα και σχόλια.

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου
