Radioactivity (7.x-2.10) - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Save
ast: Guardar

en: History
ast: Historial

en: Port
ast: Puertu
