Radioactivity (7.x-2.13) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: History
it: Cronologia

en: Advanced
it: Avanzate

en: Security
it: Sicurezza

en: Port
it: Porta

en: Entity
it: Entità

en: Percentage
it: Percentuale

en: More information
it: Maggiori informazioni

en: Host name
it: Nome host

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
