Radioactivity (7.x-2.14) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: History
fa: تاریخچه

en: OK
fa: موافقت

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Port
fa: درگاه

en: Entity
fa: عنصر

en: More information
fa: اطلاعات بیشتر

en: Machine name
fa: نام دستگاه
