Radix (7.x-3.0-beta2) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: Add
it: Aggiungi

en: Back to Top
it: Torna in cima

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Permission
it: Permesso

en: Show descriptions
it: Mostra descrizioni

en: Blue
it: Blu

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Expand layout to include descriptions.
it: Espandi il layout per includere le descrizioni.

en: Hide descriptions
it: Nascondi le descrizioni

en: Compress layout by hiding descriptions.
it: Comprimi il layout nascondendo le descrizioni.

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Add new content
it: Aggiungi nuovo contenuto

en: Pause
it: Pausa

en: Primary
it: Primario

en: @current of @max
it: @current di @max

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Status message
it: Messaggio di stato

[ctx: date_nav]
en: Next
it: Succ
