Radix (7.x-3.0-beta2) - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Content
pl: Zawartość

en: Search
pl: Szukaj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Default
pl: Domyślny

en: Open
pl: Otwarte

en: Add
pl: Dodaj

en: Back to Top
pl: Powrót na górę

en: Theme Settings
pl: Ustawienia szablonu

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Red
pl: Czerwony

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Show descriptions
pl: Pokaż opisy

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Blue
pl: Niebieski

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Expand layout to include descriptions.
pl: Zajmujący więcej miejsca tryb, w którym wyświetlane są opisy.

en: Hide descriptions
pl: Ukryj opisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
pl: Zajmujący mniej miejsca tryb, w którym opisy nie są wyświetlane.

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Add new content
pl: Dodaj nową zawartość

en: Pause
pl: Pauza

en: Primary
pl: Główny

en: Play
pl: Odtwórz

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Status message
pl: Komunikat

[ctx: date_nav]
en: Next
pl: Następny
