Radix (7.x-3.0-rc2) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Search
ar: بحث

en: Link
ar: رابط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Open
ar: مفتوح

en: Add
ar: إضافة

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Permission
ar: الصلاحية

en: !title !required
ar: ‏!title ‏!required

en: Show descriptions
ar: عرض الأوصاف

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Blue
ar: أزرق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Expand layout to include descriptions.
ar: تمديد النسق ليتضمن الأوصاف.

en: Hide descriptions
ar: إخفاء الأوصاف

en: Compress layout by hiding descriptions.
ar: ضغط النسق بإخفاء الأوصاف.

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Add new content
ar: إضافة محتوى جديد

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Status message
ar: رسالة الحالة
