Radix (7.x-3.0-rc2) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: Link
hi: कड़ी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: Add
hi: जोड़ें

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Permission
hi: अनुमति

en: Show descriptions
hi: दिखाएँ विवरण

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Blue
hi: नीला

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Hide descriptions
hi: विवरण मिटायें

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Add new content
hi: नई सामग्री जोड़ें

en: @current of @max
hi: @max में से @current

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

[ctx: date_nav]
en: Next
hi: अगले के
    संदर्भ में: date_nav
