Radix (7.x-3.0-rc2) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Search
hr: Pretraga

en: Link
hr: Poveznica

en: Default
hr: Zadano

en: Open
hr: Otvoreno

en: Add
hr: Dodaj

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: Blue
hr: Plava

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Expand layout to include descriptions.
hr: Proširi obrazac tako da sadrži i opise.

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: Compress layout by hiding descriptions.
hr: Sažmi prikaz sakrivši opise.

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Add new content
hr: Dodaj novi sadržaj

en: Pause
hr: Zaustavi

en: @current of @max
hr: @current od @max

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Status message
hr: Poruka statusa
