Radix (7.x-3.0-rc3) - en to km translation catalogue (27 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Content
km: មាតិកា

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Link
km: តំណ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Open
km: បើក

en: Add
km: បន្ថែម

en: active
km: សកម្ម

en: ‹ previous
km: ‹ មុន

en: next ›
km: បន្ទាប់ ›

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Show descriptions
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Blue
km: ពណ៌​ខៀវ

en: « first
km: « ដំបូង

en: last »
km: ចុងក្រោយ »

en: Skip to main content
km: រំលង​​ទៅ​មាតិកា​សំខាន់​

en: Expand layout to include descriptions.
km: ពង្រីក​ប្លង់​ដែល​ត្រូវ​រួម​បញ្ចូលសេចក្តី​ពិពណ៌នា ។

en: Hide descriptions
km: លាក់​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Compress layout by hiding descriptions.
km: បង្ហាប់​ប្លង់​ដោយ​លាក់​សេ​ចក្តី​ពិពណ៌នា ។

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: done
km: ធ្វើ​រួច

en: Warning message
km: សារ​ព្រមាន

en: Primary tabs
km: ផ្ទាំង​ចម្បង

en: Secondary tabs
km: ផ្ទាំង​រង

en: Add new content
km: បន្ថែម​មាតិកា​ថ្មី

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Status message
km: សារ​ស្ថាន​ភាព​
