Radix (7.x-3.0-rc4) - en to ku translation catalogue (23 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Search
ku: گەڕان

en: Link
ku: بەستەر

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Open
ku: کراوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: active
ku: چالاکە

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Show descriptions
ku: زانیاریی زیاتر پیشان بدە

en: Blue
ku: شین

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: Hide descriptions
ku: شاردنەوەی دەربارەکان

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: done
ku: تەواوبوو

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Add new content
ku: ناوەڕۆکی نوێ زیادبکە

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش
