Radix (7.x-3.1) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Content
cy: Cynnwys

en: Search
cy: Chwilio

en: Open
cy: Ar agor

en: Add
cy: Ychwanegu

en: active
cy: weithredol

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Show descriptions
cy: Dangos disgrifiadau

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Expand layout to include descriptions.
cy: Ehangu cynllun i gynnwys disgrifiadau.

en: Hide descriptions
cy: Cuddio disgrifiadau

en: Compress layout by hiding descriptions.
cy: Cywasgu cynllun drwy guddio disgrifiadau.

en: Error message
cy: Neges wall

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: @current of @max
cy: @current o @max

en: Search form
cy: Ffurf chwiliad

en: Status message
cy: Neges statws
