Radix (7.x-3.5) - en to bo translation catalogue (22 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Search
bo: འཚོལ

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: active
bo: སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་པ

en: ‹ previous
bo: ‹ སྔོན་མ

en: next ›
bo: འོག་མ ›

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Show descriptions
bo: གསལ་བཤད་འཆར་བ

en: « first
bo: « ངོས་དང་པོ

en: last »
bo: ངོས་རྗེས་མ »

en: Skip to main content
bo: ནང་དོན་གཙོ་བོའི་སྟེང་དུ་སྐྱོད་པ

en: Expand layout to include descriptions.
bo: བཟོ་བཀོད་རྒྱ་བསྐྱེད་ནས་གསལ་བཤད་སྟོན་པ།

en: Hide descriptions
bo: གསལ་བཤད་སྦས་པ

en: Compress layout by hiding descriptions.
bo: བཟོ་བཀོད་སྡུད་སྒྲིག་བྱས་ནས་གསལ་གཤད་སྦས་པ།

en: Primary tabs
bo: རྩ་བའི་ཤོག་བྱང

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Add new content
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད

en: @current of @max
bo: @max་ནས་@current

en: Search form
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས

en: Status message
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན
