Radix (7.x-3.5) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: Open
da: Åben

en: Add
da: Tilføj

en: active
da: aktiv

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Permission
da: Tilladelse

en: Show descriptions
da: Vis beskrivelser

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Expand layout to include descriptions.
da: Skift til visning med beskrivelser.

en: Hide descriptions
da: Skjul beskrivelser

en: Compress layout by hiding descriptions.
da: Skift til visning uden beskrivelser.

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: done
da: færdig

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Add new content
da: Tilføj nyt indhold

en: @current of @max
da: @current af @max

en: Search form
da: Søgefelt

en: Status message
da: Statusmeddelelse

[ctx: date_nav]
en: Next
da: Næste
