Radix (7.x-3.5) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Open
tr: Açık

en: Add
tr: Ekle

en: Back to Top
tr: En üste git

en: active
tr: etkin

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Permission
tr: İzinler

en: Show descriptions
tr: Açıklamaları göster

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Expand layout to include descriptions.
tr: Açıklamaları içeren daha geniş bir görünüm üretir.

en: Hide descriptions
tr: Açıklamaları gizle

en: Compress layout by hiding descriptions.
tr: Açıklamaları gizleyerek daha kompakt bir görünüm oluşturur.

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: done
tr: tamam

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Add new content
tr: Yeni içerik ekle

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Search form
tr: Arama formu

en: Status message
tr: Durum mesajı

[ctx: date_nav]
en: Next
tr: Sonraki

en: Drupal is a registered trademark of Dries Buytaert.
tr: Drupal, Dries Buytaert adına tescilli bir markadır.
