Radix (7.x-3.8) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Search
ja: 検索

en: Open
ja: オープン

en: Add
ja: 追加

en: Back to Top
ja: トップに戻る

en: active
ja: アクティブ

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Permission
ja: 権限

en: Show descriptions
ja: 説明を表示

en: Copyright
ja: 著作権

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Expand layout to include descriptions.
ja: 説明を含めるためにレイアウトを展開する

en: Hide descriptions
ja: 説明を非表示にする

en: Compress layout by hiding descriptions.
ja: 説明を隠してレイアウトを縮める

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: done
ja: 完了

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Add new content
ja: 新規コンテンツを追加

en: @current of @max
ja: 全 @max ページ中 @current ページ目

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Add existing content
ja: 既存のコンテンツを追加する
