Radix Stanley (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Default
de: Standard

en: Footer
de: Fußzeile

en: Theme Settings
de: Theme-Einstellungen

en: Red
de: Rot

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Blue
de: Blau

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Primary
de: Primär

en: Link Hover
de: Link überfahren

en: Drupal is a registered trademark of Dries Buytaert.
de: Drupal ist ein eingetragenes Markenzeichen von Dries Buytaert.

en: Navbar
de: Navigationsleiste

en: Radix Stanley is a Bootstrap 3 theme coded by BlackTie and ported to Drupal on Radix.
de: Radix Stanley ist ein Bootstrap 3 Theme, das von BlackTie entwickelt und via Radix zu Drupal portiert wurde.

en: Welcome Section
de: Willkommensabschnitt

en: Footer Column Left
de: Fußzeilenspalte links

en: Footer Column Center
de: Fußzeilenspalte Mitte

en: Footer Column Right
de: Fußzeilenspalte rechts
