Random blocks (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Block description
cy: Disgrifiad bloc
