Randomness (7.x-5.3) - en to ug translation catalogue (7 entries)

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Image
ug: سۈرەت

en: Mode
ug: مودېل

en: Other
ug: باشقا

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Sequence
ug: تەرتىپى
