Range (7.x-1.5) - en to bs translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Value
bs: Vrijednost

en: Fields
bs: Polja

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
bs: Karakteri koje će korisnik unijeti da označi decimalnu tačku u formama.

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Comma
bs: Zarez

en: exposed
bs: izložen

en: Only numbers are allowed in %field.
bs: Samo brojevi su dozvoljeni u %field.
