Range (7.x-1.7) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: CCK
ar: عدة بناء المحتوى

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Value
ar: القيمة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Format
ar: التنسيق

en: <none>
ar: <لا يوجد>

en: From
ar: من

en: Fields
ar: الحقول

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Operator
ar: العامل

en: Unformatted
ar: غير منسق

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Precision
ar: الدقة

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ar: العدد الإجمالي للأرقام التي يمكن تخزينها في قاعدة البيانات، بما في ذلك الأرقام على يمين الفاصلة العشرية.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
ar: رمز الفاصلة العشرية الذي سيدخله المستخدمون في الاستمارات.

en: Space
ar: فراغ

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: Only numbers are allowed in %field.
ar: يسمح فقط بالأرقام في %field.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ar: أدنى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أدنى.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ar: أقصى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أقصى.

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
ar: يسمح فقط بالأعداد و الفاصلة العشرية (@separator) في الحقل %field.

en: Thousand marker
ar: علامة الآلاف

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ar: عددي

en: %field: There should only be one decimal separator (@separator).
ar: %field: يجب ان يكون هنالك فاصلة عشرية (@separator) واحدة فقط.
