Range (7.x-1.7) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Suffix
oc: Sufix

en: Value
oc: Valor

en: Default
oc: Per defaut

en: <none>
oc: --pas cap--

en: From
oc: De

en: Fields
oc: Camps

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
oc: Lo caractèr que los utilizaires introduiran coma separador dels decimals en los formularis.

en: Space
oc: Espace

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: exposed
oc: expausat

en: Only numbers are allowed in %field.
oc: Sols los nombres son autorizats dins %field.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Only numbers and the decimal separator (@separator) allowed in %field.
oc: Només es permeton numèros e lo separador de decimals (@separator) a %field.

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

[ctx: Sort order]
en: Numerical
oc: Numeric
