Rankingalive (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
cs: Stránky, kde PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (jen pro experty)

en: Pages or PHP code
cs: Stránky nebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen PHP kód, vkládejte kód mezi značky %php. Pamatujte, že provedení nesprávného PHP kódu může tento web rozbít.

en: The listed pages only
cs: Pouze uvedené stránky
