Rate (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Display settings
ja: 表示設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Options
ja: オプション

en: Node
ja: ノード

en: Points
ja: ポイント

en: Voting
ja: 投票

en: Node types
ja: ノードタイプ

en: Never
ja: なし

en: Custom
ja: カスタム

en: Roles
ja: 役割

en: Comment
ja: コメント

en: Widget type
ja: ウィジェットタイプ

en: Log in
ja: ログイン

en: Button
ja: ボタン

en: Votes
ja: 投票

en: Machine readable name
ja: コンピューターが扱える名前

en: Permissions
ja: 権限

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: Rate
ja: 税率

en: Value type
ja: 値のタイプ

en: Fivestar
ja: 五つ星評価

en: Comment display
ja: コメント表示
