Rate (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Display settings
id: Pengaturan tampilan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Options
id: Opsi

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Never
id: Tidak pernah

en: Custom
id: Tersuai

en: Roles
id: Peran

en: Comment
id: Komentar

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Log in
id: Masuk

en: Button
id: Tombol

en: Votes
id: Suara

en: Machine readable name
id: Nama yang bisa dibaca mesin

en: Permissions
id: Izin

en: Percentage
id: Persentase

en: disable
id: dimatikan

en: Value type
id: Tipe nilai

en: Compact
id: Tersusun rapat

en: Comment display
id: Tampilan Komentar
