Rate (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Node
fa: محتوا

en: Points
fa: امتیازها

en: Node types
fa: انواع گره

en: Never
fa: هیچوقت

en: Custom
fa: سفارشی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Widget type
fa: نوع

en: Log in
fa: ورود

en: Button
fa: دکمه

en: Votes
fa: آراء

en: Machine readable name
fa: نام قابل فهم توسط ماشین

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Rate
fa: نرخ

en: Expiration settings
fa: تنظیمات انقضا

en: Value type
fa: نوع مقدار

en: Comment display
fa: نمایش دیدگاه

en: Vote count: @count
fa: تعداد نظر: @count

en: Average: @avg
fa: میانگین: @avg

en: Points: @points
fa: امتیاز: @points

en: Voting results
fa: نتایج نظرسنجی
