Rate (7.x-1.6) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: Display settings
uk: Налаштування відображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Options
uk: Опції

en: Node
uk: Матеріал

en: Node display
uk: Показ матеріалу

en: Points
uk: Пунктів

en: Average rating
uk: Середня оцінка

en: Voting
uk: Голосування

en: Node types
uk: Типи матеріалів

en: Never
uk: Ніколи

en: Custom
uk: Власний

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Log in
uk: Вхід

en: Button
uk: Кнопка

en: Votes
uk: Голоси

en: Machine readable name
uk: Машино-читебельна назва

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Slider
uk: Повзунок

en: Percentage
uk: Відсотки

en: Translations
uk: Переклади

en: Display in teaser
uk: Показувати в анонсі

en: disable
uk: вимкнути

en: Rate
uk: Оцінити

en: Above the content
uk: Перед вмістом

en: Below the content
uk: Після вмісту

en: Value type
uk: Тип значення

en: Compact
uk: Компактний

en: Are you sure you want to delete widget %title?
uk: Ви впевнені, що хочете вилучити віджет %title?

en: Widget %title has been deleted.
uk: Віджет %title вилучено.

en: Rate widgets
uk: Віджети оцінки

en: Add widget
uk: Додати віджет

en: Edit widget
uk: Редагувати віджет

en: Delete widget
uk: Видалити віджет

en: change the widget type
uk: змінити тип віджета

en: Translate options
uk: Параметри перекладу

en: Comment display
uk: Відображення коментаря

en: Switch template
uk: Перемкнути шаблон

en: @count user has voted. | @count users have voted.
uk[0]: @count користувач проголосував.
uk[1]: @count користувачі проголосувало.
uk[2]: @count користувачів проголосувало.

en: Yes / no
uk: Так / ні

en: Vote count: @count
uk: Кількість голосів: @count

en: Average: @avg
uk: Середнє: @avg

en: Points: @points
uk: Балів: @points

en: Total votes per button
uk: Усього натискань на кнопку

en: Voting results
uk: Результати голосування

en: Disable voting after this period
uk: Заборонити голосування після закінчення цього терміну

en: Allow override
uk: Дозволити перевизначення

en: Voting is closed.
uk: Голосування закрито.

en: You must login before you can vote.
uk: Перш, ніж голосувати, необхідно увійти під своїм обліковим записом.

en: Saving vote...
uk: Збереження голосу...
