Rate (7.x-1.7) - en to fil translation catalogue (18 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Next
fil: Susunod

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Roles
fil: Mga papel

en: Comment
fil: Puna

en: Log in
fil: Lumagda

en: Permissions
fil: Mga pahintulot
