Rate (7.x-1.7) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Tag
jv: Tautan

en: Edit
jv: Sunting

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Options
jv: Opsi

en: Never
jv: Ora tahu

en: Custom
jv: Kostum

en: Roles
jv: Parāgā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Widget
jv: Piranti

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: disable
jv: mati

en: Comment display
jv: Tampilan komèntar
