Rate (7.x-1.7) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Options
mr: विकल्प

en: Node
mr: शाखा

en: Node types
mr: धाग्याचे प्रकार

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Votes
mr: मते
